Wiosenne zajęcia w ogrodzie

Wiosna to perfekcyjny czas, ażeby zająć się swoim ogrodem. Osobiste prace najlepiej zacząć od projektu. Warto spróbować prywatnych sił, niemniej jednak jeżeli kompletnie nie posiadamy zdolności tworzenia, możemy zwrócić się do profesjonalisty.

płyta ażurowa

Zaproponuje on nam wiele pobudzających ciekawość, przyszłościowych i praktycznych rozwiązań. W wielu ogrodach potrzebne jest utwardzenie nawierzchni. Pomocne są co więcej kratki ogrodowe. Doskonale wzmacniają powierzchnię przy czym nie przeszkadzają we wzroście trawie czy roślinom. Na dzień dzisiejszy na rynku ogrodniczym jest dużo różnorodnych propozycji – geosiatka, kratka trawnikowa.

Ciekawym pomysłem są płyty ażurowe. Spełniają one zarówno rolę kostki brukowej jak i funkcje miłe dla oka. Są one bardzo praktyczne, ponieważ ich materiał jest wytrzymały i odporny na zmienne uwarunkowania pogodowe. Ciekawym wyjściem w produkowaniu ogrodów jest oddzielenie stref ozdobnych, roślinnych od stref poruszania się. Pomaga w tym obrzeże ogrodowe.

Z ogromnym skutkiem oddzielają płyty ażurowe lub kostkę brukową od trawnika. Ułatwiają później pielęgnację roślinności, czy również koszenie trawnika. Przy kreowaniu ogrodu warto kierować się nie tylko estetyką, ale również praktycznością, przeciwnie przyjemność z pięknego ogrodu nie będzie nam długo towarzyszyć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s