Mój magiczny ogródek

Wiosna to perfekcyjny czas, by zająć się swoim ogrodem. Swoje prace najlepiej rozpocząć od projektu. Warto spróbować prywatnych sił, ale jeżeli już kompletnie nie posiadamy zdolności projektowania, możemy zwrócić się do profesjonalisty. Zaproponuje on nam kilka intrygujących, innowacyjnych i praktycznych rozwiązań. W wielu ogrodach potrzebne jest utwardzenie nawierzchni.

Pomocne są dodatkowo kratki trawnikowe. Perfekcyjnie wzmacniają powierzchnię przy czym nie przeszkadzają we zwiększeniu trawie czy roślinom. Aktualnie na rynku ogrodniczym jest dużo różnorodnych propozycji – eko kratka, kratka trawnikowa cena. Ciekawym pomysłem są płyty ażurowe. Spełniają one zarówno rolę kostki brukowej jak i funkcje estetyczne. Są one bardzo praktyczne, ponieważ ich materiał jest wytrzymały i odporny na zmienne uwarunkowania pogodowe.

w moim ogrodzie

Ciekawym wyjściem w wytwarzaniu ogrodów jest oddzielenie stref ozdobnych, roślinnych od stref poruszania się. Pomagają w tym obrzeże trawnikowe. Ze znakomitym skutkiem oddziela płyta ażurowa lub kostka brukowa od trawnika. Ułatwiają później pielęgnację roślinności, czy też koszenie trawnika. Przy tworzeniu ogrodu warto kierować się nie tylko estetyką, niemniej jednak również praktycznością, inaczej przyjemność z pięknego ogrodu nie będzie nam długo towarzyszyć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s