Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Narzędzia do pielęgnacji naszego domowego trawnika powinny być z dużą uwagą dobrane do naszego zapotrzebowania. Jako że korzystamy z nich regularnie, nie należy również na nich oszczędzać. W końcu to dzięki nim nasza trawa przekazuje się pięknie i zdrowo.
Priorytetowym sprzętem do pielęgnacji jest kosiarka. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje i modele- to, jaką wybierzemy uzależniony jest od naszych wymagań. W wypadku małego trawnika w zupełności wystarczy zwykła kosiarka bębnowa. Jako że nie jest wyposażona w silnik, pracuje zdecydowanie ciszej, dzięki czemu nie będzie przeszkadzać np. sąsiadom. Jako że trawa jest podcinana bardzo podobnie jak nożycami, powierzchnia cięcia tutaj jest równa i dzięki temu można kosić trawę dosłownie na wysokości 1,2 cm. W przypadku nieco większych trawników też zaleca się kosiarki elektryczne., które są lekkie i zwrotne. Jednak posiadają też ograniczenie w postaci kabla, który utrudnia koszenie między ogrodową roślinnością.

geosiatka

W dużych ogrodach kategorycznie lepiej sprawdzają się kosiarki spalinowe. Posiadają większą szerokość koszenia, a do tego są wyposażone w pojemny kosz. Dzięki temu na koniec koszenia nie musimy grabić trawnika, wystarczy tylko opróżnić zapełniony pojemnik. Niektóre modele mają w dodatkową funkcje mulczowania, które polega na mieleniu koszonej trawy, dzięki czemu kosz ma możliwość być w bardzo niewielu przypadkach opróżniany.
Czasami w trakcie koszenia przydatna ma możliwość być również podkaszarka, która sprawdza się w szczególności w bardzo trudno dostępnych miejscach. Część modeli ma regulację nachylenia trzonka, co ułatwia pracę między krzewami i inną roślinnością. Sprawdzają się także przy brzegach trawnika, gdzie znajdują się ogrodzenia, rabaty czy wykorzystano obrzeża ogrodowe.
Jeśli w naszym ogrodzie wyłożyliśmy kratka trawnikowa, nie musimy obawiać się o nią w trakcie koszenia, bowiem znajduje się ona poniżej ostrzy kosiarki. W związku z tym nie dojdzie do żadnego uszkodzenia tworzywa.
Przy zakupie sprzętu przede wszystkim powinno się kierować się wielkością trawnika , a dodatkowo naszymi widokami na najbliższy czas. W niewielkim ogrodzie nie będziemy potrzebować napędu spalinowego (tutaj całkiem dobrze sprawdzą się narzędzia ręczne), jednakże ze stuprocentową pewnością przyda nam się on na dużym obszarze. Trzeba także pamiętać, że za małe albo zbyt duże sprzęty będą nam tylko utrudniać pracę, dlatego w razie sugestie dużo lepiej poradzić się sprzedawcy.Kategorycznie nie ma co kupować także zbyt wielu narzędzi- niepotrzebne będą zwyczajnie leżały i zajmowały miejsce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s