Wysiew trawy

Zakładając trawnik możemy zdecydować się na wysiew nasion albo rozłożenie wyprodukowanej wcześniej w szkółce darni. Oba warianty mają osobiste plusy i minusy, dlatego warto przyjrzeć się obu i wyselekcjonować ten, który bardziej nam odpowiada.
Trawnik z siewu używa się w ogromnej liczbie przypadków na płaskich działkach, gdzie równy wysiew jest znacznie prostszy niż na skarpach. Na stromej powierzchni deszcz łatwo wypłukuje nasiona i wtedy na trawniku mogą powstać nieestetyczne ?plamy?. Można jednakże przed obsianiem wyłożyć zbocze kratki ogrodowe, która zapobiegnie wypłukiwaniu nasion.

Wysiew trawy jest procesem dłuższym: na efekt powinno się czekać mniej więcej miesiąca, gdyż tyle aktualnie kiełkuje trawa. A aby darń była gęsta i prezentowała się jeszcze nie gorzej, powinno się czekać jeszcze dłużej. Po wykiełkowaniu źdźbeł trawy nie należy wchodzić na trawnik aż do pierwszego koszenia, czyli do momentu, gdy źdźbła osiągną blisko 10 cm. Skraca się je wtedy o połowę. Na gęstą trawę odporną na deptanie powinno się czekać nawet kilka miesięcy. W tym okresie czasu wskazane jest koszenie jej dwa razy w tygodniu.

kratka trawnikowa cena

Jednak o ile chodzi o trawnik z rolki, to idealnie kontroluje się on na skarpach- pasy układa się na stoku i ma możliwość je przymocować do podłoża drewnianymi kołkami. Jest toteż idealne rozwiązanie dla osób niecierpliwych, które preferują bardzo szybko zdobyć widoczny efekt. Plusem trawy z rolki jest też to, że można chodzić po takim trawniku omal zaraz po jej wyłożeniu. Natomiast z intensywnym użytkowaniem lepiej ciut poczekać. Zaleca się dwa tygodnie, aż trawa przerośnie podłoże. Zazwyczaj producenci oferują darń z rekreacyjnej mieszanki nasion,jednakże dostępne są rolki z trawą o innymi przeznaczeniu. Przy wykładaniu trawy z rolki warto wykorzystać obrzeża ogrodowe geoBORDER, które estetycznie odgradzają trawnik od alejek, klombów i pozostałej roślinności. Dzięki nim zostaje określona wyraźna linia między trawą, a innymi elementami ogrodu. Oprócz tego, wytyczony trawnik może mieć dowolny, konkretny przez moją firmę kształt. Obrzeża trawnikowe są cienkie i mają uniwersalny, czarny kolor, dzięki czemu są w praktyce niewidocznie.

Najlepszym okresem na zakładanie trawnika z rolki jest wrzesień albo październik. Niska temperatura , a oprócz tego częste deszcze sprzyjają ukorzenianiu się traw. Natomiast bez żadnych problemów można zakładać go w innym czasie, na przykład. latem. W tak zaistniałej okoliczności powinno się pamiętać, że murawa z obszaru w przeciwieństwie do darni z folii ma słaby system korzeniowy i jest podatna na przesuszenie.
Współcześnie na rynku dostępne są rozmaite mieszanki trawnikowe i bez kłopotu znajdziemy taką, która będzie odpowiadała naszym potrzebom i warunkom aktualnym w naszym ogrodzie. To, czy wybierzemy trawę z wysiewu czy z rolki uzależniony jest od naszych potrzeb , a ponadto wymagań.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s